Tüm sporcuların bir hayat hikâyesi bulunuyor. Ancak İlker Aydilek’in başarılı performansı diğer sporcuları ekarte edecek gibi görünüyor. 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen İlker Aydilek, 7 yaşında başlamış olduğu aktif spor yaşantısına halen devam ediyor. Bu yaşta futbol ve güreş ile çalışma yapan ancak 10 yaşında hayatının spor dalına başlayan Aydilek, bu sporda başarılı olacağının daha o yaşlarda sinyallerini vermiş.

Başarılı sporcu 3 yıl boyunca paten alanında profesyonel olma adına çalışmalar yaptıktan sonra Türkiye’nin 81 ilinde paten gösterileri yaptı. 2016 yılında katılmış olduğu yarışma ile finalde yüzde 91 oy alan Aydilek, bu başarısını yapmış olduğu double backflip hareketi ile dünyaya duyurdu. Dünyanın sayılı yıldızlarının yapmış olduğu bu hareketi Türkiye’de yapan ilk sporcu unvanını alan Aydilek, bu sporu dünya ülkelerinde yapan sporcular tarafından takdir edildi. Aynı zamanda Modayı Tıkla ve Martin Valen markalarının reklam yüzü olan genç yetenek bu spora olan tutkusunu, hayatımın en eğlence verici aktivitesi diyerek nitelendiriyor.

İlker Aydilek, Türkiye’deki gençlerin bu sporu sevmesini sağlamak için ise Türkiye’nin dört bir yanına kayak pistleri açılmasını sağladı. Bu sporun Türkiye’de de gelişmesini çok istediğini belirten Aydilek, paten sporunu yurt dışı ülkelerde de Türkiye’yi temsilen yapacağını belirtiyor. Bu alanda çok başarılı olacağını da sözlerine ekliyor. Genç yetenek bu alanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceği yönünde açıklamalar yapıyor.

İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here