DOLAR 31,3911 0.47%
EURO 34,0733 0.53%
ALTIN 2.102,572,43
BITCOIN 19644191,40%
İstanbul
10°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EY Girişimci Kadın Liderler Programı   2022 başvuruları açıldı

EY Girişimci Kadın Liderler Programı 2022 başvuruları açıldı

EY tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2022 dönemi için başvuru süreci başladı. İşlerini geliştirmeyi ve dünya çapında büyümeyi hedefleyen kadın girişimcileri destekleyen program, katılımcılarına eğitim, iş geliştirme, mentorluk ve networking (ağ oluşturma) alanlarında destek sunacak. EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurular 12 Ağustos 2022’ye kadar EY Türkiye web sitesi üzerinden yapılabilecek.

ABONE OL
Temmuz 29, 2022 14:07
EY Girişimci Kadın Liderler Programı   2022 başvuruları açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası alanda denetim, danışmanlık, vergi, strateji ve kurumsal finansman hizmetleri sunan EY’ın düzenlediği ve küresel çapta 15. yılını kutlayan Girişimci Kadın Liderler Programı (EY Entrepreneurial Winning Women Programı), Türkiye’de bu yıl altıncı kez düzenleniyor. EY Türkiye, girişimci kadınları uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlayan program kapsamında bugüne kadar toplam 50 kadın girişimciye destek verdi.

 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da EMEIA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) genelinde düzenlenecek EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılmak isteyen kadın girişimciler, başvurularını 12 Ağustos 2022 tarihine kadar yapabilecek. Başvuruların bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilmesinden sonra seçilecek olan kadın girişimcilere, program kapsamında ücretsiz eğitimler ve destekler sağlanacak. Kadın girişimcilerin, iş dünyasının başarılı liderlerinin bilgi ve deneyimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılmalarına, şirketlerini ciro ve istihdam anlamında büyütmelerine imkân sağlayacak olan program, girişimcilere şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları birçok alanda özel destek sunacak.

 

EY Girişimci Kadın Liderler Programı kadın girişimcilerin dünyaya açılmalarına yardımcı oluyor

 

EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın Türkiye liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso, program ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Parlak ve yaratıcı iş fikirlerinin filizlenerek girişimlere dönüşmesinde, bu girişimlerin de emin adımlarla başarılı şirketler haline gelmesinde girişimcilerin teşvik edilmesi büyük önem taşıyor.

EY olarak, bu noktada kadın girişimcilerin inovasyon gücüne odaklanıyor ve EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nı kapsamlı bir şekilde yürütüyoruz. Kadın girişimcilerin potansiyellerinin tamamını ortaya çıkarabilmeleri ve diğer kadınlara nelerin mümkün olduğunu gösterebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Aynı zamanda, girişimciler için başarılı rol modellerine ve iş geliştirme çevrelerine erişimin büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. Girişimcilere yönelik danışmanlık ve mentorluk desteklerimizle dünya lideri olarak, özellikle kadın girişimcilerin desteklenmesinin Türkiye için büyük bir sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeli barındırdığına inanıyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz EY Girişimci Kadın Liderler Programı, kadın girişimcilere liderlik becerilerinin yanı sıra ihtiyaç duydukları temel alanlarda bilgi ve yeteneklerini geliştirme, finansal ve hukuksal konularda danışmanlık alma, güçlü bir girişim ve iletişim ağının parçası olma fırsatı sunuyor. Tamamen ücretsiz olan bu özel programa başvuran adaylar, bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek ve on kadın girişimci programa katılmaya hak kazanacak. Kadın girişimcileri cesaretlendirmeyi ve büyüme yolunda desteklemeyi hedeflediğimiz bu programla Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine sağladığımız katkıları artırmayı hedefliyoruz.”

 

Program katılımcılarının şirketleri hızla büyüyor

EY, program katılımcıları için geniş kaynaklara, zengin ağlara ve teknik bilgilere erişim sağlayarak vizyoner kadınların pazar lideri olma yeteneklerini güçlendirmeye destek oluyor. Aynı zamanda, program 48 ülkeyi kapsayan ve 700’den fazla başarılı kadın girişimciden, ilham veren rol modellerden oluşan küresel bir topluluk yaratıyor.

 

Programın kadın girişimcilere sağladığı olanaklar:

 

EY Girişimci Kadın Liderler Programı katılımcılarına, kadın girişimcilerden oluşan uluslararası bir ağa dahil olarak yıl boyunca sürecek özel bir programda yer alma fırsatı sunuyor. Katılımcılar program kapsamında şu olanaklara sahip olacak:

Türkiye’nin en başarılı girişimcileri ve iş liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılma
İş stratejileri ve uygulamaları hakkında en güncel sorular, araştırmalar ve yönetim konuları ile ilgili bilgi edinme
Potansiyel ortakları, stratejik iş birlikleri, müşterileri ve tedarikçileri etkin bir şekilde tanımlama ve potansiyel sermaye kaynaklarına giden yolları bulmak için gerekli becerileri geliştirme
Bire bir desteğe erişim avantajı elde etme
Liderlik ve iş becerilerini güçlendirme, kıdemli danışmanlarla ve deneyimli girişimcilerle toplantılar yaparak büyüme fırsatlarını belirleme
Kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya arasında hem kendileri hem de şirketleri için görünürlüğü artırarak olası yeni iş birlikleri ve fırsatlar yaratma
48 ülkede 700’den fazla kadın girişimciden ve ilham veren rol modellerden oluşan küresel bir topluluğa dahil olma

Kimler katılabilir?

 

EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılmak isteyen kadın girişimcinin, şirketinde en az yüzde 25 hisse sahibi olması ve ana karar vericilerden biri olarak yer alması gerekiyor. Bunun yanı sıra, başvuran girişimcinin işlerini büyütme ve uluslararası pazarlara açılma hedefinin olması da bekleniyor. Ayrıca şirketin Türkiye merkezli olması, en az 3 yıldır faaliyet göstermesi ve son iki yılda yıllık olarak en az 3 milyon TL ciro elde etmiş olması şartlar arasında yer alıyor. EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurmak isteyen kadın girişimciler, 12 Ağustos 2022 tarihine kadar www.ey.com/tr_tr/ey-turkiye-girisimci-kadin-liderler-programi web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilecek.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.