Çirkin paylaşıma tepkiler çığ gibi! Microsoft’un Fransız çalışanından İzmir depremi özrü
Çirkin paylaşıma tepkiler çığ gibi! Microsoft’un Fransız çalışanından İzmir depremi özrü

İzmir’de cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaraların sarılmasına devam ediliyor.

Enkaz altında kalanların kurtarılması için arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, depremle ilgili ABD’li teknoloji devi Microsoft’un çalışanı Maxime Rastello, tepki toplayan bir paylaşımda bulundu.

Fransız isim, sosyal medya hesabından İzmir depremi sonrası yıkılan bir binanın fotoğrafını paylaşarak çirkin bir paylaşımda bulundu. Rastello’nun paylaşımı sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

5f9fd0e8c8c37325d0a8d1ca

TEPKİLERİN ARDINDAN ÖZÜR MESAJI YAYINLADI

Rastello, tepkilerin ardından özür mesajı yayınladı.

Rastello, “Türk toplumundan ve özellikle bu korkunç depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbat, niyetim asla kurbanları hedef almak değildi” dedi. 

Açıklamasının ardından Rastello, Twitter, Facebook, Linkedin gibi sosyal medya hesaplarını kapattı.

5f9fd0fdc8c37325d0a8d1cc

MICROSOFT’TAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Scott Hanselman’a konuşan Microsoft’un bir sözcüsü “Bu yorumları yapan hiçbir zaman bir Microsoft çalışanı olmamıştır. Açık davranış ihlali sonucunda Microsoft MVP statüsü de iptal edilmiştir” dedi. Açıklamayı Scott Hanselman Twitter hesabından paylaştı.

 

“The person to whom these comments were attributed is not, and never has been a Microsoft employee. As a result of a clear breach of conduct his status as a Microsoft MVP has been rescinded.” – A Microsoft spokesperson

— Scott Hanselman (@shanselman) November 2, 2020

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here