DOLAR 33,1035 0.1%
EURO 36,3545 0.34%
ALTIN 2.615,560,07
BITCOIN 2126674-0,67%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Boehringer Ingelheim, Daha Sağlıklı ve Sürdürülebilir Bir Gelecek için Çalışıyor
  • Manisada Haber
  • Gündem
  • Boehringer Ingelheim, Daha Sağlıklı ve Sürdürülebilir Bir Gelecek için Çalışıyor

Boehringer Ingelheim, Daha Sağlıklı ve Sürdürülebilir Bir Gelecek için Çalışıyor

ABONE OL
Aralık 21, 2021 13:02
Boehringer Ingelheim, Daha Sağlıklı ve Sürdürülebilir Bir Gelecek için Çalışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm dünyada yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle çalışmakta olan Boehringer Ingelheim, 2021 Dünya Sağlık Zirvesi vesilesiyle sürüdülebilir kalkınma konusundaki stratejik yaklaşımını duyurdu. Bulaşıcı insan ve hayvan hastalıklarıyla mücadele için iş birliklerine 250 milyon Euro yatırım yapmayı taahhüt eden şirket, bulaşıcı olmayan hastalıklarla dünya çapında mücadele için sağlık inovasyonu ve araştırmalarına yaptığı yatırımı da artırmayı amaçlıyor.

Ayrıca Boehringer Ingelheim, bazı topluluklardaki 50 milyon insanın bulaşıcı olmayan hastalıklar konusunda sağlık hizmetine erişimini genişletmeyi hedefliyor.

Boehringer Ingelheim, Türkiye, 2 Aralık 2021 – Boehringer Ingelheim’ın, ‘Nesiller için Sürdürülebilir Kalkınma’ yaklaşımının en temel parçası olan “One Health”; insanların, hayvanların ve gezegenin sağlıklarının iyileştirilmesi için, bunların birbirleriyle bağlantılı olduğu gerçeğinden yola çıkan bütünsel, iş birlikçi bir bakış açısını temsil ediyor. ‘Nesiller için Sürdürülebilir Kalkınma’ çerçevesi ise 3 ana eksene odaklanıyor. İnsanlar ve hayvanlar için daha iyi sağlığı mümkün kılmayı hedefleyen DAHA FAZLA SAĞLIK; sağlıklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir toplulukları birlikte yaratmayı hedefleyen DAHA FAZLA POTANSİYEL ve doğal kaynakların korunmasını ve şirketin karbon ayak izinin azaltılmasını amaçlayan DAHA ÇEVRECİ eksenlerine odaklanıyor.

 

135 yılı aşan yolculuğunu devam ettiren Boehringer Ingelheim, karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarını ele alma konusundaki başarılı geçmişini ileriye taşırken küresel sağlık sorunlarıyla mücadele konusundaki hedeflerini yükseltiyor. Sürdürülebilir Kalkınma konusundaki stratejik yaklaşımında toplum için daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla iş birliklerinin ve uzun vadeli ortaklıkların gücüne ve değerine odaklanıyor. Bu bakış açısı ile Boehringer Ingelheim önümüzdeki dönemde; ekonomik olarak dezavantajlı topluluklardaki 50 milyon insanın bulaşıcı olmayan hastalıkları (BOH) için sağlık hizmetlerine erişimini genişletmeye, kuduz ve uyku hastalığı (Afrika tripanosomiyazisi) ile mücadele gibi ciddi sorunları azaltmak için çalışan girişimleri desteklemeye, etkililik ve çevresel yönleri sürekli entegre etme amacıyla parazitolojiyi geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca, bulaşıcı insan ve hayvan hastalıklarıyla mücadele için ortaklık ve iş birliklerine 250 milyon Euro yatırım yaparken bulaşıcı olmayan hastalıklarla (BOH) mücadele için sağlık inovasyonlarına yapılan yatırımı 2020 itibarıyla 35 milyar Euro’ya çıkarmayı hedefliyor.

 

Boehringer Ingelheim Yönetim Kurulu Başkanı Hubertus von Baumbach; “Nesillerdir sağlığı iyileştirme taahhüdümüzün ötesinde insanların hayatlarını dönüştürmeyi hedefliyoruz. İnsanlar, hayvanlar ve çevre arasındaki iç içe bağları bütünsel bir yaklaşımla ele alma ihtiyacı şimdi her zamankinden daha açık ve net bir şekilde görülüyor. Boehringer Ingelheim olarak bu açıdan benzersiz bir konumda bulunduğumuza, daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceğe gerçek katkı sağlayabileceğimiz alanın bu olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

Boehringer Ingelheim, “DAHA FAZLA SAĞLIK” Ekseni ile 77 Ülkede 150 Binden Fazla Hastaya Ulaşıyor

 

Boehringer Ingelheim, DAHA FAZLA SAĞLIK ekseninde çeşitli projelerini ve girişimler hayata geçirerek hastalıkların çeşitliliğini vurgularken iş ortaklarının uzmanlığını yansıtıyor. Hasta desteği ve ürün bağışı girişimleriyle, dünya çapında her kıtada 77 ülkede 150.000’den fazla hastaya ulaştı.

 

İnme merkezleri ve inmeleri tedavi etmeye hazır hastaneler ağını genişletmeyi taahhüt eden Angels Initiative (Melekler Girişimi), bugüne dek 8,6 milyon hastaya ciddi ölçüde iyileştirilmiş tedavi sunan 5.400’ün üzerinde hastaneyi bünyesine kattı.

 

Afrika kıtasında pek çok proje hayata geçiren Boehringer Ingelheim’ın destekleri sayesinde Kenya’daki diyabet ve hipertansiyon tedavi programı Kuza Afya, şimdiye dek yaklaşık 79 bin kişiyi taradı, 500’ü aşkın hekime eğitim verdi ve daha önce sağlık hizmetlerine ulaşamamış 5 binden fazla hastaya bir tedavi yolu sundu. Afrika’da nitelikli sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmek için çalışan sivil toplum kuruluşu PharmAccess ile Boehringer Ingelheim arasında 2019’da başlatılan ortak girişim kapsamında Kenya’da hipertansiyon ve diyabet farkındalığını artırmak ve erişim engellerini çözmek için mobil teknolojiden yararlanılmaya devam ediyor. Boehringer Ingelheim’ın desteklediği ve Sahra Altı Afrika bölgesindeki altı ülkeyi kapsayan Last Mile girişimi ile 7 binden fazla küçük çiftçiye ulaşarak büyükbaş hayvanlarının sağlığını ve üretkenliğini optimize etmek için sağlık çözümleri, aşı ve tedavilere erişim konusunda eğitim verildi.

 

Kanada’daki ‘Pathway’ sağlık projesi fonu 20 bini aşkın insanın yaşamında olumlu etki yaratacak, bazı bulaşıcı olmayan hastalıkların yerli topluluklarda aşırı yaygın olması sorununu ele alacak.

 

Pakistan’da ise, kuduzun ortadan kaldırılması için 2020’de Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (DHSÖ) ile iş birliği içinde başlatılan yeni bir pilot program kapsamında aşılanmış köpekleri belirlemeye yardımcı olan tasmalar ve aşılar bağışladı.

 

Boehringer Ingelheim, taahhütlerini daha da ileriye taşırken Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları paralelinde sağlık, toplumsal ve çevresel konulardaki pozitif etkiye şirketin katkısını ciddi ölçüde artırıyor. Boehringer Ingelheim İnsan Sağlığı Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Carinne Brouillon, “DAHA FAZLA SAĞLIK insan ve hayvanlar ile paylaştıkları ortamlardaki sağlık ihtiyaçlarını ele almak için benimsediğimiz benzersiz yaklaşımdır. İşimizin çeşitliliğini gösteren bu yaklaşım aynı zamanda yenilikçi sağlık çözümlerini daha iyi ve hızlı sunarak hastaların yaşamlarını dönüştürme olarak tanımladığımız İnsan Sağlığı hedefimizi de vurguluyor. Bu amaçla dünya çapında çeşitli ortaklarla iş birliği yapıyoruz” dedi.

 

Boehringer Ingelheim sürekli yeni girişimler oluşturarak ve mevcut girişimleri geliştirip kapsamlarını genişleterek DAHA FAZLA SAĞLIK ekseninin 2030 taahhütleri paralelinde ivme kazanmaya devam etmesini bekliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.