Adalet Bakanlığı'ndan Joe Biden açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan Joe Biden açıklaması

Adalet Bakanlığı, “ABD Devlet Başkanı’nın açıklamalarının hukuki bir karşılığı yoktur. Bireylerin olduğu gibi devletlerin de lekelenmeme hakkı vardır” açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanlığı'ndan Joe Biden açıklaması

ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan mesajında “Ermeni soykırımı” ifadesini kullandı. İstanbul’dan ‘Konstantinopolis’ olarak söz eden Biden böylece, Reagan’dan sonra Ermeni soykırımı ifadesini dillendiren ilk ABD başkanı oldu.

Dışişleri Bakanı’ndan Diyanet İşleri Başkanı’na kadar iktidar kanadı, Biden’a tepki gösterdi. Muhalefet ise Biden’ı kınamakla birlikte iktidarın dış politikadaki yanlışlarına dikkat çekti. Öte yandan Ermenistan, açıklamadan dolayı ‘memnuniyet duyduğunu’ ifade etti.

Son olarak Adalet Bakanlığı, “ABD Devlet Başkanı’nın açıklamalarının hukuki bir karşılığı yoktur. Bireylerin olduğu gibi devletlerin de lekelenmeme hakkı vardır” açıklamasında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here